Piosenka "Cień księżyca" z tekstem Jana Kazimierza Siwka i muzyką Włodzimierza Korcza promuje jako pierwsza nowy album Edyty Geppert zatytułowany "Wierzę piosence", którego premiera odbyła się 18 listopada br.

Artystka dołączyła do płyty następujące wyznanie wiary:

Towarzyszy mi wiernie. Śpiewała ją mama "wszechmocna, mądra, ukochana". *
Powtarzałam jej słowa, przeżywając "dramaty mych szczenięcych lat".
Z czasem stała się kroniką mojego życia.
Dziś, kiedy "nadeszła dziwna życia pora" i "stanęły obok siebie dobro i zło", krzyczy: "nieprawda, że nie mamy nic prawdziwego".
Wprawdzie "nadziei nie więcej, niż trwania jej nut", to przecież wystarczy "zaufać temu, kto jest przy nas" i miłości "niewysłowionej".
Ze spokojem przyjmuję memento "jakie życie, taka śmierć", ale niepokoi mnie,
że i "w niebie jest gorzko troszeczkę".
Cóż, o tym przekonam się, gdy już nieodwracalnie będę "nietutejsza".
Dziś wiem na pewno, że jest jak życie. Jak moje życie - i wesoła, i smutna.
Dlatego jej wierzę.

Wierzę piosence.


     


PS.
Częstotliwość występowania "nie" w tytułach piosenek na płycie, mimo, że nie jest zupełnie przypadkowa, dla mnie samej jest zaskoczeniem.


E.G.

* wszystkie cytaty pochodzą z tekstów piosenek, które znalazły się na płycie

     Na płycie "Wierzę piosence" utwory lekkie i żartobliwe przeplatają się z refleksyjnymi i dramatycznymi. Teksty znakomitych autorów: Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jadwigi Has i Asi Łamtiuginy zostały oprawione muzyką tak renomowanych kompozytorów jak: Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski, Andrzej Rybiński czy Tadeusz Woźniak.
     Płyta zawiera również poetycki tekst legendarnego czeskiego barda Jaromira Nohavicy w tłumaczeniu Renaty Putzlacher-Buchty, przebojową kompozycję "Nie wierz mi" , specjalnie napisaną dla Edyty przez Jej francuskiego przyjaciela Rogera Candy (jego piosenki Artystka nagrała wcześniej na płycie "Follow The Call") oraz trzy rodzime tzw. evergreeny: "Nie wierzę piosence" z tekstem Bronisława Broka i muzyką Władysława Szpilmana, "Jak to dobrze, że to tak" z tekstem Andrzeja Bianusza i muzyką Romana Orłowa, a także własny, kultowy przebój Artystki: "Jaka róża taki cierń" z tekstem Jacka Cygana i muzyką Włodzimierza Korcza w zaskakującej, pięknej, wydobywającej niezwykłe bogactwo muzyczne, aranżacji Krzysztofa Herdzina.

     Krzysztof Herdzin - wybitny pianista i aranżer - jest autorem wszystkich aranżacji na tej płycie. Imponują one bogactwem stylistycznym i dają Edycie Geppert możliwość zaprezentowania mistrzowskich interpretacji.

     Artystce w nagraniach towarzyszyli znakomici muzycy studyjni: Krzysztof Herdzin - fortepian, Cezary Konrad - perkusja, Piotr Żaczek - gitara basowa, Marek Napiórkowski - gitary, Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofony, flet, klarnet, Klaudiusz Baran - akordeon.

     W otwierającej album piosence, o przewrotnym tytule "To się nie sprzeda, Pani Geppert", Pani Edycie towarzyszy chórek w niezwykłym składzie: Jacek Cygan - autor tekstów, Włodzimierz Korcz - kompozytor, Piotr Loretz - menadżer, Wiesław Pieregorólka - dyrektor muzyczny Uiversal Music.

     Piosenką kończącą album jest utwór "Na Krakowskim czy w Nohant" z tekstem Wojciecha Młynarskiego do walca Fryderyka Chopina. Nagranie to, dokonane z towarzyszeniem Sinfonii Vrasovii, promowało wiosną tego roku film Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości".

     Gorąco polecamy tę piękną, niezwykłą płytę. Płytę, która - jak żadna do tej pory - pokazuje bogactwo i wielkość talentu Edyty Geppert.