Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sandomierz, 18.05.2012 r.
Autor Wiadomość
Majka 

Wysłany: 22 Maj 2012 01:40   Sandomierz, 18.05.2012 r.

Dobrze, że ktoś wreszcie się odezwał bo trochę cicho tu ostatnio było, zatem dziękuję za wieści ze Stalowej Woli. Miałam zamiar pojechać na ten koncert ale los pokrzyżował plany, szczęście, że później pojawił się Sandomierz i tu już nie mogłam przepuścić okazji, wszak od mroźnej zimy minęło trochę czasu i bardzo, bardzo stęskniłam się za tymi pięknymi chwilami, których dostarcza każde spotkanie z Edytą Geppert. To rzeczywiście prawdziwe święto, wydarzenie, na które się czeka i do którego człowiek długo potem wraca pamięcią.

Na sali faktycznie było zimno i kurteczka się przydała – ale to pewnie dlatego, że zimni ogrodnicy zanim całkiem sobie poszli postanowili wpaść jeszcze na koncert Pani Edyty. Jednak zimno było tylko przed koncertem bo potem z każdą piosenką atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca. Kiedy Pan Piotr wygłaszał słynną już kwestię” A Edyta, a niech śpiewa.....” to w tym momencie zerwały się takie brawa, że nie mógł dokończyć zdania. Fajne są takie momenty, spontaniczne i nieoczekiwane, dzięki którym każdy koncert zyskuje swoją niepowtarzalną atmosferę. Zresztą momentów kiedy prawdziwie iskrzyło było wiele i nie ma się co dziwić, bo przy takich emocjach jakie Pani Edyta potrafi wyczarować na scenie trudno pozostać obojętnym. „Kocham cię życie” najbardziej znana i najczęściej grana w radiu piosenka. Przyznam, że słuchając płyty czasem ją sobie pomijam ale na koncercie to zupełnie inna sprawa. Zawsze czekam na reakcję, kiedy ludzie po pierwszych dźwiękach rozpoznają melodię, a potem to wykonanie... jak żarliwa modlitwa – kocham cię życie i przeżyję cię najpiękniej jak potrafię, ech... tak zaśpiewać może tylko jedna Osoba. „Pamiętaj o mnie” to z kolei chyba najmniej znany utwór z całego recitalu. Piękna, znana dokładnie od 20 lat melodia w połączeniu z przepięknym, mądrym tekstem i cudowną interpretacją, to rzeczywiście prawdziwy majstersztyk – wciąż nie mogę „nasłuchać” się tej piosenki. Długo by tak jeszcze można pisać o całym recitalu i każdej piosence z osobna ale nie chcę już nikogo zanudzać, wspomnę więc tylko o tym, o czym już wcześniej dziewczyny pisały. W pewnym momencie czekając z rosnącym napięciem na każdą kolejną piosenkę zaczęłam się zastanawiać czy z moją pamięcią aby wszystko w porządku ale okazuje się, że chyba jeszcze tak i mamy po prostu kolejną w tym roku niespodziankę! Najpierw w Krzeszowicach usłyszałam 2 nowe piosenki w środku recitalu, potem w Chorzowie była jedna ale za to przy końcu, a teraz w Sandomierzu.... no dobra, skoro nie wolno i ma być tajemnica to choć ręka świerzbi nie powiem by nie zepsuć innym przyjemności. Zobaczymy co będzie dalej, w każdym razie jedno jest pewne – rutyna nam nie grozi :)

Myślę, że każdy koncert Edyty Geppert wart jest choćby krótkiej wzmianki więc na pewno nie tylko ja będę czekać na Wasze kolejne doniesienia :)
Pozdrawiam serdecznie. M

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 22 Maj 2012 06:39   

Dziękuję Pani Majko za relację. Niestety nie miałem tyle szczęścia co Pani. Mój zaplanowany udział w marcowym kołobrzeskim recitalu zaprzepaścił katar gigant, którego podstępne szczepy przywiozła moja córka z Poznania. Z uwagi na drastyczność scen jakie się w tedy ze mną działy nie będę ich opisywał. Tak to czasami bywa z naszymi planami. Intrygują mnie bardzo tajemnicze doniesienia o nowych piosenkach w czasie recitalu w Sandomierzu, ale też w Stalowej Woli, jak opisują w swoich relacjach Gwiazdka i Paulina. Cóż to mogą być za utwory?

Pozdrawiam, póki co jeszcze ze Świdwina. Gabriel.

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 22 Maj 2012 10:09   

Panie Gabrielu, to prawda - zmiany są, ale nieco subtelniejsze niż włączenie do repertuaru nowych utworów ;-)

Odpowiedz do tematu