"Edyta Geppert - piosenki z pamiętnika", informacja prasowa

Ma opinię tajemniczej i nieprzystępnej, chociaż czasem zwierza się ze swoich fascynacji i słabości. Wiadomo, że kocha Aznavoura - niedawno oklaskiwała go w Nowym Jorku podczas koncertów w sali Majestic. Wiadomo też, że uwielbia sztukę aktorską Tadeusza Łomnickiego i teatr w ogóle. Lubi kwiaty, książki psychologiczne i... kucharskie, chociaż z reguły na lekturze kończy zainteresowania kulinarne. O tym, co czuje, jak rozumie świat i ludzi od 15 lat opowiada z estrady swoimi piosenkami. 

"Pamiętnik czyli Kocham Cię, życie" to tytuł płyty Edyty Geppert, która ukazała się 7 grudnia 1998 w edycji ZPR Records. 

Znalazły się na niej utwory nigdy wcześniej nie wydane na CD - 12 pięknych piosenek z pierwszych lat błyskotliwej kariery Artystki (1984-86). Wśród nich są popularne "Jaka róża, taki cierń", czy "Och, życie, kocham Cię nad życie" - obydwie znalazły się w jubileuszowym opolskim plebiscycie festiwalowym - na 3 i 4 miejscu! 

Kluczem do skomponowania płyty stały się wspomnienia, wzruszenia, emocje. A także przekonanie, że "piosenka to rodzaj wiersza, do którego dodaje się muzykę", co Edyta Geppert zawsze podkreśla. 

Warto dodać, że wiele piosenek zostało nagranych studyjnie, inne pochodzą z pierwszej w historii polskiej fonografii analogowej płyty "Live", na której ukazał się zapisany "na żywo" koncert artystki. 

W "Pamiętniku..." znajdziemy m.in. wiersze Magdy Czapińskiej, Jacka Cygana, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Henryka Albera, Wojciecha Głucha, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Korcza i innych.