Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

 Strona główna www.egeppert.com  


 Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukiwany... Poszukiwana...
Autor Wiadomość
Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2007 11:12   Poszukiwany... Poszukiwana...

Skoro jest przyjęte, że zbieramy o Pani Edycie dosłownie wszystko ,to może stworzymy sobie taki wątek, w którym moglibyśmy pisać czego poszukujemy, czego nie możemy dostać, a co możemy odstąpić? Zwłaszcza Ci, którzy od niedawna słuchają Pani Edyty zapewne poszukują wielu materiałów sprzed lat...
Moim – do niedawna – celem numer 1 było zdobycie wszystkich singli. Udało się, ale przede mną jeszcze kilka:
1."Holland Casino Scheveningen Festival" - płyta promocyjna „Jutro zagram”, może nie do zdobycia, ale próbować trzeba!
2. Zdobycie teledysków sprzed lat, chociażby „Serenady” czy „Och, życie...”, których wówczas nie można było nagrać, bo niewiele osób miało sprzęt do nagrywania, a teraz po prostu TVP nie nadaje tych utworów.
3. Poszukuję mojego ogłoszenia sprzed lat, które pojawiło się w Świecie Młodych, gdzie jako nastolatka przeciwstawiłam się wszelkim stereotypom, że słuchać można tylko dyskotekowej muzyki, i w ten sposób poszukiwałam Wielbicieli Pani Geppert. Z pozytywnym skutkiem – rzecz jasna!
Zatem czego poszukujecie i w jaki sposób?
Czy w ogóle poza tym, co jest dostępne na tej Stronie i w internecie zbieracie wszelkie, nawet najdrobniejsze informacje?
 
 
Paulka162 
Cień księżyca


Wiek: 32
Posty: 377
Skąd: Wa-wa/St-ce
Wysłany: 26 Kwi 2007 11:23   

Ja poszukuję folderu „I tak 15 lat przeleciało...” Na razie bez rezultatu. Gdyby ktoś miał dwa lub byłby mu niepotrzebny to chętnie odkupię :)
_________________
Ty cieniem przy mnie stój
 
 
Paulka162 
Cień księżyca


Wiek: 32
Posty: 377
Skąd: Wa-wa/St-ce
Wysłany: 26 Kwi 2007 11:28   

Skoro wspomniałaś o tym odstąpianiu, to ja parę cennych i interesujących wywiadów widziałam w Twoich zeszytach ;)
_________________
Ty cieniem przy mnie stój
 
 
Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...


Wiek: 37
Posty: 526
Skąd: Wrocław/Racibórz
Wysłany: 27 Kwi 2007 12:41   

A ja nawet nie wiem, czego powinnam szukać...
Z pewnością interesuje mnie teledysk do "Poetów..." - widziałam go kilkakrotnie w TV, i bardzo chciałabym zobaczyć znów. Tak samo, jak z teledyskiem do kolędy. Nawet nie jestem pewna, do jakiej dokładnie kolędy. Też widziałam może dwa razy w TV i tyle.... a.... ja w ogóle nie wiem,do jakich piosenek Pani Edyta nagrała teledyski. Poza wymienionymi dwiema piosenkami i "Kocham Cię życie" (A! I poza teledyskami z "Wierzę piosence").

Zreszą wywiadu, o którym wspomina Kinia też nie znam ;) więc, gdyby się znalazła Dobra Dusza, to ja tez poproszę o skanik :)
 
 
 
Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 01:21   

A ja nie widziałam teledysku do "Poetów" :sad: ! I zdaje mi się, że kiedyś, kiedyś bardzo dawno temu widziałam "Nocny dyżur", ale mogę się mylić, bo to było dobrych kilkanaście lat temu.
Kolęda, o której Marta mówisz to zdaje się "Mizerna, cicha". Na pewno ją mam na vhs, ale w moich skarbach będę mogła szukać dopiero za jakieś pół roku!
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 07:53   

Gosiu, masz rację, to był "Nocny dyżur". Pani Edyta nagrała ten teledysk w studiu TV ustylizowanym na pokój (sypialnię) - coś mi w głowie (pamięci) i w oczach świta, że śpiewała tę piosenkę na pewno fragmentami siedząc na podłodze i oparta była o typowe sypialniane, szerokie łóżko chyba nawet z czarnym, metalowym stelażem. Miała wtedy krótkie włosy, jasny blond, z grzywką zaczesaną na czoło. Była ubrana na czarno i tego już nie pamiętam, czy była w spodniach, czy w sukience, ale chyba w spodniach.

Zdecydowanie lepiej pamiętam teledysk do piosenki "Tak to jest" (1984, albo 1985 rok). To był teledysk m. in. z papierosem, a Pani Edyta miała wtedy dłuższe włosy. Chyba siedziała samotnie przy stole śpiewając tę piosenkę. Pamiętam, ale przez mgłę, stojące w wazonie kwiaty.

Nie wiem, czy nie mylę czegoś, ale jeśli tak, to proszę o sprostowanie.

Nie mam tych teledysków - żałuję, ale takie były czasy...
 
 
Gwiazdka

Posty: 874
Wysłany: 27 Kwi 2007 07:59   

Ja pamiętam "Poetoów" tak przez mgłe, widiałam to ze dwa razy, niw udało mi się"ustrzelić" ich i nagrgsć na video, niestety
Pamiętam, żę być ślicznym przejmujący jak piosenka, przez jakieś krople deszczu??
Oj, szkoda, nie mam tego... Z chęcią bym do tego wróciła...
_________________
* Gwiazdka *
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 08:00   

Jak przez mgłę pamiętam rownież teledysk do "Serenady". Niekonwencjonalny strój Pani Edyty, zaczesane do góry włosy i błyszcząca opaska na czole... Zawsze zastanawiałem się, co przedstawia tło, na którym Pani Edyta śpiewała. Raz była to noc i gwiazdy, raz jakby Ziemia pokazana ze zdjęć satelitarnych, chyba świtałem i gorącem buchało Słońce, a do tego była wspaniale pasująca aranżacja "Serenady". Czy ktoś coś więcej pamięta? Kto wyreżyserował ten teledysk?
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 08:04   

Gwiazdko! Były tam na pewno krople deszczu i szyby, za którymi była Pani Edyta. Było granatowe światło. Widziałem ten teledysk jedyny raz, jednakże bardzo mi się podobał.

Jak widać, im bliżej współczesności, tym mniej pamiętam.
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 08:14   

Kolęda "Mizerna cicha" jest dla mnie nieodgadnioną tajemnicą. Po praz pierwszy słyszałem ją z LP i MC Poltonu w 1987 roku - nagranie z Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Tę samą kolędę Pani Edyta nagrała w 1995 roku w ramach płyty nagranej z debiutantami z Opola. Powstał po tym piękny teledysk i najpierw Pani Edyta śpiewała tę kolędę w teledysku w tej najnowszej (poopolskiej) aranżacji, a kilka lat później TVP wyemitowała kilkakrotnie ten sam teledysk, ale nagranie muzyczno-wokalne było z 1987 roku (z Orkiestrą Zb. Górnego). Osobiście wolę to pierwsze nagranie z 1987 roku, ponieważ aranżacja tej kolędy nie jest przesadnie rozrywkowa, a wręcz przeciwnie - skromna i poważna, czego nie można powiedzieć o nazbyt lekkiej, niemalże rozrywkowej aranżacji z 1995 roku. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że pewien styl narzucił i złożył propozycję tzw. "nie odrzucenia" obecny Universal Music.
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 08:25   

* * * P O S Z U K I W A N A * * * BARDZO I ZA WSZELKĄ CENĘ...

Kochani! Jeśli ktokolwiek z Was ma na VHS, bo na DVD tego nie mogło w tym czasie być... RECITAL PANI EDYTY z dn. 22.08.1986r... Czy już wiecie, co to za recital? SOPOT '86!!! Mam co prawda piękne nagranie wykonane z bezpośredniej transmisji z Polskiego Radia, ale eter to nie to samo, co wizja.
 
 
Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 08:27   

Jejku, tak myślałam, że to jednak pomyłka, że to nie był "Nocny dyżur", ale kojarzę teraz z Twoimi opisami, raz jedyny widziałam i teraz mi żal, ze go nie mam, moja ulubiona piosenka...
Może ktoś to ma???
I faktycznie, przypominam sobie teledysk do "Tak to jest", tez nie mam...
"Serenadę" za to pamietam bardzo dobrze, tyle razy ją widziałam...
Może jest jakaś szansa uzyskać te nagrania z TVP???
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 09:22   

Pamiętam też kilka teledysków - tzw. racital telewizyjny w tamtych czasach... Pani Edyta po kilku latach od nagrania pierwszej płyty śpiewała piosenki przy wysokim stołku barowym, m. in. "Punkt zwrotny". Poza tym na początku lat 90-tych, albo pod koniec lat 80-tych był w TVP program, którego bohaterem był Włodzimierz Korcz. Pokazano kilka występów Pani Edyty, a wykonanie "Jaka róża, taki cierń" przepleciono zwrotkami z wykonaniem Majewskiej z festiwalu w Hawanie (Kuba). To były jakieś niezwykłe czasy. Takie perełki... A nie było jeszcze magnetowidów.

Szukać w TVP?! To niemożliwe! Co rząd, to zarząd - nowe zarządzenia i wytyczne dla pracowników. Robiłem naprawdę wiele, ale ciągle słyszałem, że tego, czy tamtego to już na pewno nie ma. Jeśli się nie poda dokładnie roku, to tym bardziej niczego nie będą szukali. Zdumienie jednak moje wielkie było wtedy, gdy w "Wideotece..." pokazano "Kocham cię życie" z Opola w 1986 roku, gdzie wcześniej mi powiedziano w TVP, że tego nagrania po prostu już NIE MA!!! Przypomina mi to walkę z tzw. wiatrakami.
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 09:30   

W świetle obowiązującego w Polsce prawa można mieć wszystko, tylko należy złożyć oświadczenie, że materiałów radiowych i telewizyjnych nie będzie się wykorzystywało w celach komercyjnych. Niestety, ale zła wola pracowników archiwów rozmaitych mediów i ich śm... lenistwo nie pozwala na uzyskanie czegokolwiek mimo, że chcemy coś po prostu na pamiątkę. Inna sprawa, to kopiowanie za pieniądze przez PR wyłącznie fragmentów utworów - dziękuję. Skoro zgodnie z obowiązującym cennikiem uiszczam opłatę za wykopiowanie utworu, to proszę o niego w całości. Rozumiem, że skoro w praktyce jest inaczej, to tracą na tym artyści, bo od fragmentarycznych kopii nie trzeba opłacać tantiem.
 
 
mesia_love 
'wierzę piosence...'


Wiek: 33
Posty: 184
Skąd: Mikołów
Wysłany: 27 Kwi 2007 10:35   

A ja niestety nie mam wiele, kilka piosenek (może trochę więcej) i o niewielu rzeczach związanych z naszą Panią wiem..
Ale to wcale nie znaczy ze kocham Panią mniej.. Prawda? : (
_________________
'Zawsze byłam za inna'
 
 
 
Gwiazdka

Posty: 874
Wysłany: 27 Kwi 2007 11:07   

Prawda!
_________________
* Gwiazdka *
 
 
Melisssa 
...nie przypadkiem...


Wiek: 36
Posty: 148
Skąd: Wrocław/ Bogatynia
Wysłany: 28 Kwi 2007 12:43   

Mesiu.....to uwiebienie nie przekłada się w nagraniach...video...które posiadmy lub nie...Kochamy Panią Edytkę od chwili, kiedy Ją poznajemy w TV...na koncercie......a później dzięki Ludziom, którzy mają dobre serduszka dane jest nam spojrzeć w przeszłość za co w tej chwili Kochani dziękuję z całego serduszka!
_________________
gdzieś w podróż ruszę...
 
 
 
Gwiazdka

Posty: 874
Wysłany: 30 Kwi 2007 10:13   

W 1992/93 roku bodajże (musiałabym sprawdzić) był dwukrotnie prezentowany w telewizji program "MOn Appel A l'amour" - Pani Edyta śpiewała piosenki francuskie. Miałam to nagrane na sto procent, ale ostatni remanent niestety wykazał braki.... Gdzieś w zawieruchach licznych przeprowadzek znikło. Może jeszcze to odnajdę, ale póki co, to pytanko - czy ktoś ma to nagranie w wersji vhs lub na kasecie magnetofonowej? Najbardziej zależy mi po prostu na liście utworów, które wówczas były zawarte w recitalu.

Dzięki!
_________________
* Gwiazdka *
 
 
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2007 07:12   

Gwiazdko, przeszukałem wszystko, ale kaseta MC się nie znalazła. W 99% wiem, o którym programie piszesz. Był on złożony z pięciu piosenek francuskich - forma prezentacji zbliżona nieco do teledysków (przy jednej z piosenek Pani Edyta wchodziła do studia, nakładała słuchawki i było... "Poesie"). Była też piosenka "Sauve-toi mon pauvre coeur" oraz trzy wówczas najnowsze: "Envie d'aimer calypso", "Mon appel a l'Amour" oraz "I't aime plus" (nagrana zresztą chyba przy barowym, wysokim stołku). Pamiętam, że podczas trzech ostatnich piosenek Pani Edyta była ubrana w długą czarną skunię i miała dość spore korale. Szczególików nie pamiętam, niestety.
 
 
Gwiazdka

Posty: 874
Wysłany: 05 Maj 2007 06:52   

Dzięki, Michał!

W takim razie jeszcze poszukuję innej "listy" - piosenek, które brały udział w "Wieczorze Cygańskim".

Ma ktoś?
Dzięki :)
_________________
* Gwiazdka *
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group