Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Najazd na Opole!
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 10 Mar 2007 06:05   Najazd na Opole!

Gdzie diabel nie moze tam fanki posle.. Inwazja na Filharmonie Opolska dokonana! Za godzine przeniesiemy sie w inny wymiar, na pewno opowiemy, jak bylo... Pozdrawiamy!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 10 Mar 2007 06:15   

Dzisiaj pozostaje mi czekać na relacje na forum...:)) A raczej jutro...:))
Chyba że (a raczej na pewno!) Pani Edyta zdziała cuda i Gwiazdka zapomni... o tych żarcikach z Oskarem hi hi... :wink:

Żarty żartami, ale udanego wieczorku, ale Wam faaaajnie!!!

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 10 Mar 2007 09:59   

Czekam na wasz powrót! A żarcik się udał hi hi hi :lol:

Kinia 

Wysłany: 10 Mar 2007 10:33   

Już po...
Chociaż droga do Wrocławia wciąż przed ami, skorzystałyśmy z pierwszej adarzającej się okazji, żeby Wam napisać kilka słów.
Koncert jakże inny od wczorajszego. Będąc na koncertach dzien po dniu można je ze sobą porównywać. Ale między wczorajszym, a dzisiejszym porównania nie ma...
To, co zaprezentowali dziś Artyści, to po prostu mistrzostwo świata, coś przegenialnego, czego chyba się nie spodziewałam. Repertuar ten sam, co wczoraj, więc nie będę się rozpisywać. A podwójne owacje na stojąco chyba na stałe wejdą do naszego programu koncertowego ;)
Z mojej strony to na razie tyle, bo w tej klawiaturze nie ma "n", więc muszę robić kopiuj-wklej. Reszta po powrocie do Wrocławia.
Pani Edytko i Panie Piotrze, baaaaardzo dziękujemy za wczoraj i za dziś.
Panowie z Kroke i Panie Krzysiu - wielkie dzięki za wszystko :)

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 10 Mar 2007 10:45   

Póki co, to napiszę tylko tyle, że znowu duszę mam rozkołysaną....duszę, serduszko...wszystko...
Jakimi słowami mam dziękować...??Co napisać, żeby wyrazić wszystko to, co siedzi głęboko w serduszku....?
Tak bardzo mocno DZIĘKUJĘ..Pani Edytce...Chłopakom...za te dzisiejsze chwile....
I uciekam...pociąg do Wrocławia już prawie stoi....:)

Gwiazdka

Wysłany: 11 Mar 2007 01:38   

Wróciłam z miejsca, gdzie "łagodną ciszę zdobił koncert..." I znów mieszają się we mnie dwa odczucia – jedno- "...szkoda, że zostać tam nie można dłużej, niż przez chwilę..." i drugie - przeogromna radość, że tam BYŁAM. I jak na razie jednak to drugie uczucie zecydowanie przeważa. Bo z tego raju jeszcze nie wróciłam na Ziemię!!

Przepiękną salę Filharmonii Opolskiej tuż przed koncertem spowiła cisza, gdy zaczęły przygasać światła. Pełniuteńka sala pogrążyła się w absolutnej ciszy, bezruchu, w OCZEKIWANIU. Pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłam! Wszystko CZEKAŁO na pierwsze tony skrzypiec, pierwsze słowa wyśpiewane ze sceny... Sala zamarła w bezruchu, w ciszy, która aż dudniła w uszach...

Ale Pani Edyta, Kroke i Krzyś Herdzin potrafią ulepszyć ciszę. Od pierwszego dźwięku "Aide Jano" było jasne, że jest coś piękniejszego - harmonia brzmień, wirtuozeria gry, balansowanie pomiędzy potężnym uderzeniem ściany dźwięku, a ledwie słyszalnym szeptem instrumentów… I wypełniający przestrzeń głos Pani Edyty – potężny, czysty, najmilszy dla ucha… Jedyny na świecie!
I ten błysk w oku - i to „coś” nieuchwytnego – nie wiem, jak to nazwać, blask? radość życia? Pozytywne emocje emanujące z Artystów na scenie? Chyba wszystkiego po trochę…

Czy może być coś piękniejszego??
Wczorajszy koncert, który przecież wprowadził nas w inny wymiar, okazał się być zaledwie uwerturą do dzisiejszego. To najpiękniejszy koncert z Kroke, jaki miałam szczęście oglądać. Znakomite nagłośnienie, przepiękna gra świateł, słowem - spektakl pełen emocji chwytających za serce. Znane piosenki wzruszały na nowo, zachwycały rozbudowane aranżacje, mistrzowskie zgranie instrumentów … Po to się chodzi na koncerty. Żeby wyjść wzbogaconym o nowe doznania i poczuć, że uczestniczy się w czymś pięknym, a równocześnie ulotnym, co jest zamknięte w tej jednej chwili, która za moment przeminie. Ale jej wspomnienie przywoła uśmiech, ciepło na sercu, albo chwilę zadumy…

Pani Edyta śpiewa zdecydowanie lepiej, niż ja potrafię to opisać.
Wybierzcie się na koncert, kto jeszcze nie był. Stali bywalcy wiedzą, o czym mówię. Po prostu – to trzeba przeżyć samemu. Usłyszeć, jak można zaczarować ciszę.

„Tyle było powitań i rozstań…” Mam nadzieję, że nie na długo rozstaję się z tą ulotną atmosferą sali koncertowej. Nikt inny tak nie potrafi zaczarować chwili, jak Pani Edyta.
I za to Jej po raz kolejny pięknie dziękuję!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 11 Mar 2007 01:50   

Ja już domku (Kinga jeszcze ciągle w drodze, ale do Wrocka już dotarła). Metoda klina zadziałała i „myśli złe” ulotniły się już z pierwszymi taktami :Ajde jano”.
Wspaniała sala, świetna akustyka, przedstawienie z serii „światło i dźwięk” – gra świateł, magia wyobraźni!!

Wirtuozeria, mistrzowskie granie, powalająca harmonia melodii, instrumentów, głosu Pani Edyty...
Finezyjne rozmówki akordeonu i pianina, wyważony kontrabas, donośna, ale stanowcza perkusja i cudne, uwodzące, sterujące wszystkim skrzypeczki... i Pani Edyta....
Podróże w czasie i przestrzeni, spacerowałam po Kazimierzu, muzyka splatała się z ciszą... znów słyszałam „Meshuge’ po raz pierwszy w życiu! „Anatewka” na bis rozpoczęta „a capella” po genialnym intro.

i tak właśnie „Czystym tonem, każdy dźwięk - dzień życia/I niech płynie moja słodka tajemnica/Jak dobrze śpiewem duszę ukołysać” było dzisiaj!!

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 11 Mar 2007 01:51   

Renatka! Twoja relacja jest cudna! Prawie jakbym tam była... Jestem zachwycona! :) DZIĘKI!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 11 Mar 2007 06:56   

No właśnie.... Stali bywalcy, którzy tym razem nie byli - są w stanie wyobrazić sobie chociaż po części Wieczór, zwłaszcza po takich relacjach!!
Jeszcze trochę, a Paulka relację Gwiazdki czytałaby mi przez telefon, tak była zachwycona! :wink: :grin:

Nie tak dawno, czekając na któryś z koncertów Pani Edyty usłyszałam: "Nie dajcie się oszukiwać, że jutro wam czegoś przybędzie" i... I tak sobie pomyślałam, że może "jutro zawsze będzie jutro", ale to "jutro" po każdym koncercie Pani Edyty jest inne, bogatsze, ciekawsze...
Każdy koncert i wieczór wnosi to "coś" w nasze życie i wówczas żyje się przyjemniej...
A to nasze bogactwo, które "zbieramy" po drodze, po każdym przepięknym koncercie Pani Geppert możemy - może nie w całości - ale choć w znikomym procencie, przekazać Czytającym - w tym właśnie Miejscu.

Jeszcze raz wielkie dzięki za weekend pełny wrażeń!

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 11 Mar 2007 10:07   

Hej!!! Trudno mi opisać jak bardzo żałuję, że nie było mnie w Opolu. Wierzę, że było bosko. Ja jeszcze teraz czuje się jak w niebie. No coż... Czekam na Rybnik 31 marca. Czyli mam jeszcze jakieś 20 dni.... [wiem, że to nie licznil, ale...] Pozdrawiam wszytkich!

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2007 09:30   

Z wielkimi podziękowaniami za relację, a dla tych, którzy byli - dla wspomnienia tego wieczoru, zaś dla tych, którym nie było dane - by zobaczyli i usłyszeli choć fragmencik tego wieczoru, komentarza oraz krótkie wywiady z Artystami. Pozdrawiam serdecznie, a już poniżej link:
http://ww6.tvp.pl/2873,20070311470744.strona

Odpowiedz do tematu