Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sandomierz pełen niespodzianek :)))
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 26 Lut 2009 10:14   Sandomierz pełen niespodzianek :)))

Gdyby niespodzianki miały jakiś adres, dziś byłby nim Sandomierz :) ))))
I to te wielkie Niespodzianki - te wielkiego kalibru; które walą po oczach, wdeptują w glebę i przechodzą do historii ludzkości :) )))
Ech!!!

Gaśnie światło, ostatni spóźnieni widzowie odchylają się na oparcia krzeseł, płyną w przestrzeń pierwsze dźwięki pianina. No tak, Krzysia znowu poniosła wena przy wstępie do "Pocieszanki"... takie staccato mu dzisiaj wyszło. No, oryginalne, nie powiem... I nagle - pierwszy zryw bicia serca - to nie "Pocieszanka"!!!! No nie wiem, czy zgadlibyście... :) )) bo na początek poszło w kosmos "Gdy mówię nie" !!!!! Totalne zaskoczenie. Pamiętam tę piosenkę z mojego pierwszego recitalu i kilku następnych - teraz ma zupełnie nową aranżację - i poraża równie mocno. Czad!!!! Oj, mocne rozpoczęcie wieczoru, moc-ne!!!!
No dobra, lecimy dalej... W powietrzu wisiały następne niespodzianki, po "Miłości" - "To się nie sprzeda, pani Geppert" i wejście Piotra Loretza. I pękła kolejna bomba - zapowiedział mały powrót do początków drogi artystycznej Edyty Geppert w postaci trzech piosenek. I uwaga, usiądżcie mocniej, na czym tam możecie - "Ballada o Arturze Rimbaud", "Nie opuszczaj mnie" (tak, tak, TAK!!!!!!!!!) i absolutna REWELA - "Czekaj no Higgińszczaku"!!!!! No oszaleli anieli!!!! Te dwie piosenki znałam wyłącznie z telewizji, nie załapałam się na ich wykonanie na żadnym z recitali; dokonały żywota w latach 80. i tam pozostały... wyciagnięte z lamusa "za fraki" tak niespodziewanie... Już nawet przestałam marzyć, że kiedykolwiek usłyszę "Nie opuszczaj mnie" na żywo, że wróci... A co dopiero Higgińszaczaka!!! Nooo, muszę Wam powiedzieć, że wykonanie tej arii Elizy jest godne laurów wszystkich festiwali tego świata! Edyta Geppert groźna jak z najmroczniejszego horroru - i słodka jak z najlepszego nieba; no po prostu mistrzowska interpretacja, co tu dużo mówić! Trzeba to zobaczyć - i tyle. Aktorstwo na najwyższym poziomie!
Oj, jeśli tak się przedstawiają te "powroty w czasie", to zapowiada się naprawdę rewelacyjny koncert za miesiąc (już niecały :) )))))) we Wrocławiu... Chyba zacznę odliczać godziny, jak Paulka kiedyś:))))
Były i inne zmiany w recitalu, ale w obliczu TAKICH niespodzianek, kolejność innych utworów w ogóle nie gra roli...:))))
Oczywiście publiczność doceniła ten kunszt, brawa na stojąco były tego wyrazem, a żeby recital nie kończył się słabszym uderzeniem, niż jego początek - to w postaci takiej wisienki na torcie wieńczącej wieczór był bis w postaci "Poetów " :) ))))

Marzenia się spełniają, a niespodzianki wyprzedzają marzenia :) )))

Dziękuję... :) )))))

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 26 Lut 2009 11:51   

aż dech zapiera w piersiach... :) )))))))))))))))))))))))
to ja marzę o jutrze. ;) )))))

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 27 Lut 2009 01:19   

Achhhh co to był za wieczór! Co to był za koncert!!!
Jadąc do Sandomierza nawet przez myśl mi nie przeszło co tam się może dziać! A tu pierwsze takty i.. a gdzie jest "Pocieszanka"?! "Gdy mówię - nie" ?? Uwierzyć w to nie mogłam! No bo jak to? No ale co? Taka ukochana piosenka, nawet nie marzyłam, żeby ją kiedyś usłyszeć na żywo, wydawało się zdecydowanie nierealne, a tu takie coś!
Dalej "Moje królestwo", "Miłość", "To się nie sprzeda" - czerwona lampka: jak to? jeszcze jakieś zmiany? i jak Pan Piotr wyszedł i zapowiedział kolejne trzy piosenki, to ja już kompletnie nie wiedziałam jak mam się cieszyć!! Na początek "Rimbaud - Aniele Stróżu Mój" - no ach i och i wszystko razem! po prostu cudo! Tą piosenkę znałam jedynie z nagrania, trochę starego, a tu wszytsko przede mną! na żywo! Dalej: "Nie opuszczaj mnie" - no o tym to ja nawet w najśmielszych snach nie marzyłam! I to jeszcze TAKIE wykonianie! Takie przejmujące.. achhh... I trzecia piosenka.. pogrom! "Czekaj no Higgińszczaku" - no.. pogrom! Po prostu.. no ja nie wiem jak mam to napisać! napisałabym, ale nie napiszę, bo nie umiem!
Cztery tak ukochane piosenki - o których nawet nie marzyłam.. i reszta koncertu - kabaret i inne piosenki, i jeszcze ci "Poeci" na koniec..
ŻYĆ NIE UMIERAĆ!!!

PS: Pani Edytko ja przepraszam - Pani już tam wie za co - no ale jakże by mnie mogło nie być w Sandomierzu! :) ))

Dziękuję!!!!!!!!!!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 06 Mar 2009 11:40   

Boże, dopiero teraz wiem o czym pisałyście i co czułyście!!!! Może coś od siebie dorzucę w nowym wątku, ale za jakiś czas... jak wrócę...wrócę myślami z Otwocka...

Odpowiedz do tematu