Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pon. 9 czerwca, TVP Kultura
Autor Wiadomość
Dorota (DD) 
Dorota (DD)

Wysłany: 06 Cze 2008 09:54   Pon. 9 czerwca, TVP Kultura

Witam, w poniedziałek 9 czerwaca w TVP Kultura o 19:45 będzie "Blues minus. Jonasz Kofta największe przeboje". W opisie jest następująca informacja: "w programie koncertu słynne piosenki Jonasza Kofty wykonują Czesław Niemen i Edyta Geppert".
Pozdrawiam :)

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 06 Cze 2008 10:07   

oo super informacja! dzięki :) ))
a tu link

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 06 Cze 2008 10:17   

Kochani! To coś nowego! Albo "Rimbaud..", albo "Idź swoją drogą". Koniecznie oglądamy i nagrywamy.
Dzięki za info!
M.

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 06 Cze 2008 10:36   

a ja nie mam TVP Kultura... :( a może mam. poszukam. ;)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 06 Cze 2008 11:24   

Już się wystraszyłam,że pewnie nie obejrzę bo będę pracowała... patrzę w grafik a tu pracuję do 17.45!!! :D JUPI będę oglądać :)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 06 Cze 2008 11:29   

Już się wystraszyłam,że pewnie nie obejrzę bo będę pracowała... patrzę w grafik a tu pracuję do 17.45!!! :D JUPI będę oglądać :)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 06 Cze 2008 11:36   

O kurcze podwójny post hiiiiii :lol:

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 07 Cze 2008 02:34   

szukałam, szukałam i nie znalazłam. ;(

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 08 Cze 2008 06:14   

Ktoś będzie może miał możliwość nagrania i chęci podzielenia się? :)

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 09 Cze 2008 04:15   

podpisuję się pod pytaniem Klaudusi. ;)

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 09 Cze 2008 07:42   

No to oglądamy!!! :D

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 09 Cze 2008 11:32   

aż mi dech zaparło na te parę chwil.. Pani Edytko dziękuję!! :**
cuuudo!

dla tych co nie wiedzą: Pani Edytka śpiewała "Rimbaud.."

nie wie ktoś z którego roku to było nagranie?? :)

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 09 Cze 2008 11:51   

Też mi dech zaparło, bo nagranie było z 1994 roku, a kilka miesięcy później Pani Edyta otwierała (08.02.1995r.) tą piosenką swój recital w Złotoryi dla Dolnym Śląsku, na którym byłem.
Warto wspomnieć, że "Rimbaud, Aniele Stróżu mój" to także jeden z utworów wykonywanych przez Panią Edytę na zwycięskim debiucie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w 1984 roku.
Nie miałem możliwości nagrania tego koncertu.
Poza tym żal, że pani, która wykonywała w tym "Koftowym" koncercie "Idź swoją drogą", tak strasznie położyła tę piosenkę. Słyszałem jeszcze kilka innych wykonań tego utworu, ale kiedy słucha się wykonania Pani Edyty, to mimo czarnego stroju, a nie cygańskiego, czuję się zawsze jak w taborze.

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 09 Cze 2008 11:59   

Z tym się w zupełności zgodzę.. "Idź swoją drogą" zostało wykonane bardzo mało żywiołowo i w ogóle mnie nie poniosło.. ale jak już usłyszy się jakąś piosenkę w wykonaniu Pani Edyty, to trudno o lepszą wersję.. prawdę mówiąc według mnie to niemożliwe! :D

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 10 Cze 2008 12:24   

Według mnie, mierzenie się z większością piosenek Pani Edyty, to trochę, jak porywanie się z tzw. motyką na księżyc. Proszę mi wierzyć - znam to nie tylko z autopsji, ale i z (d)efektów pracy innych ludzi nad piosenkami Pani Edyty.

W ostatnim radiowym wywiadzie Pani Edyta powiedziała, że nie uważa się za wokalistkę, tylko za interpretatorkę, dokładnie wyjaśniając, co przez to rozumie. I w pełni zgadzam się z tym, co Artystka powiedziała.
Pani Edyta śpiewa - moim zdaniem - teksty najlepsze spośród bardzo dobrych i choćby nie wiadomo, jak zła byłaby do nich muzyka, to będzie to0 zawsze dzieło, bo zyskuje w 99% na interpretacji - to jest niesamowita siła i moc przekazu treści, emocji, w połączeniu z krystalicznym głosem i zawsze na przepięknym podkładzie muzycznym. Oczywiście, Pani Edyta nie śpiewa z byle jaką muzyką i do Jej sztuki powstawały, i powstają znakomite kompozycje, a na pewno bardzo dobre.

Z tego "Idź swoją drogą" - z dzisiejszego koncertu "Blues - Minus" próbowałem wyłapać coś pozytywnego, coś na plus (nie jestem krytykiem i jestem daleki od krytykowania artystów). Nie udało się, bo nawet niemały zespół akompaniujący nie sprostał grającym z Panią Edytą - kiedyś Henrykowi Alberowi i Tomkowi Bajerskiemu, a teraz Krzysiowi Herdzinowi.
Jako ciekawostkę dla niektórych z Was dodam, że utwór "idź swoją drogą" jest w repertuarze Edyty Geppert od 1994 roku i został przygotowany przez Artystkę specjalnie na Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich “Romane Dyvesa” w 1994 roku z okazji Jej "najskromniejszego" (przyp. P. Loretz) Jubileuszu, ponieważ bardzo marzyła, żeby zaśpiewać z Cyganami i dla Cyganów. To marzenie Pani Edyty spełniło się. Dla mnie ten tekst Kofty z muzyką Dębickiego pozostaje jedynie wiarygodny w interpretacji Edyty Geppert, żeby nie wiadomo kto jeszcze go śpiewał, jaką scenografię i stroje do tego dodał...

Na początku 1995 roku piosenka była w recitalu bis'em śpiewanym przez Panią Edytę bardzo chętnie po bis'ie "Och życie, kocham cię nad życie", a publiczność żywiołowo przyjmowała wszelkie prośby Piotra Loretza, aby jednak nie poczuć się zbyt swobodnie, jak w taborze, ponieważ nie było pozwolenia na rozpalenie ogniska. I wtedy wybuchało już totalne ognisko z nut zagranych wstępnie przez Henryka Albera i Tomasza Bajerskiego. Zdaje się, że po Grand Prix w Opolu (1995) piosenka nie była już bisem, tylko 5, albo 6 utworem w recitalu. Tyle ode mnie z historii...
Ostatnio zmieniony przez Michał Ziarno 10 Cze 2008 02:48, w całości zmieniany 5 razy  

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 10 Cze 2008 01:07   

A tak już na marginesie - czy zwróciliście na kogoś szczególną uwagę w tym koncercie poza Edytą Geppert i Czesławem Niemenem z Kayah?

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 10 Cze 2008 07:17   

jak ja żałuję, że tego nie widziałam...

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 10 Cze 2008 11:07   

Prawdę mówiąc ja zwróciłam uwagę jedynie na Panią Edytę.

A jakby ktoś chciał to nagranie to pisać bo poprosiłam znajomego, mam i chętnie się podzielę :D

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 10 Cze 2008 11:33   

ekhem... :)
hiii :D
ja chcę :D

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 13 Lip 2010 09:32   

Z dużą przyjemnością obejrzałem poniedziałkową (12 lipiec 2010) powtórkę programu z piosenkami Jonasza Kofty. Reżyser programu bezbłędnie ułożył prezentację poszczególnych piosenek, stosując starą sprawdzoną zasadę: koniec wieńczy dzieło lub jak kto woli, wykwintnego i smakowitego deseru na koniec wizualnej konsumpcji. Moim skromnym zdaniem, wiele niezłych głosów (czasem „głosików”) i Edyta Geppert.
Nawet w Niemenie, którego uwielbiam, zamkniętego w klatce elektronicznego instrumentarium, czegoś mi brakowało „zgrzytnęło” (te stosy klawiatur, wskaźniki, pokrętła, trochę jak w łodzi podwodnej). Poezja Kofty wciśnięta w to dziwne, przynajmniej dla mnie, obce, stechnicyzowane środowisko. Marzyłby mi się On (Niemen) jego stary Hammond, albo melotron. A może tylko zrzędzę na starość.
Słuchając całego programu przyszła mi na myśl jedna, wydaje mi się trafna uwaga, wypowiedziana w filmie „Con Amore” przez profesora przygotowującego pianistów do Konkursu Chopinowskiego (adresatem tych słów był muzyk grany przez Wojciecha Wysockiego):
- wychodzisz na estradę i krzyczysz: zobaczcie, jak ja gram, a trzeba mówić: jaka piękna jest muzyka.
W mojej opinii, Edyta Geppert najwspanialej sparafrazowała to filmowe zdanie.
„Rimbaud - Aniele Stróżu Mój” w Jej wykonaniu to i piękno muzyki, fantastycznego tekstu, i porywającej interpretacji.
Mój Boże tekst. Pokarzcie mi choć jedna linijkę tego wiersza, która by się zdezaktualizowała.
Na koniec życzę odpoczywającym słodkiego leniuchowania, pracującym ( w tym skwarze) wyrazy głębokiego współczucia.
Czuwający na posterunku, ale wytopiony jak skwarka Gabriel.

Odpowiedz do tematu