Forum www.egeppert.com

Media - "MÓJ TEATR" w TVP KULTURA !!!!!

Gwiazdka - 02 Mar 2009 11:09
: Temat postu: "MÓJ TEATR" w TVP KULTURA !!!!!
A JEDNAK !!!!!

http://www.tvp.pl/prasa/o...ura/K090321.txt

godzina 19.00, TVP Kultura, 21 marca 2009

zobaczcie sami, bo ja patrzę i oczom nie wierzę !!!!!

PO TROCHU WYCIĄGANE Z LOCHU CZYLI ARCHIWIZJA - MÓJ TEATR - PIOSENKI Z MUSICALI PREZENTUJE EDYTA GEPPERT

Koncert, 34 min, Polska, 1985
Reżyseria: Anna Barcikowska
Scenariusz: Piotr Loretz
Aktorzy: Edyta Gepert

Piosenki z musicali prezentuje polska piosenkarka Edyta Geppert.
Akompaniują: Włodzimierz Korcz i Włodzimierz Nahorny.
Klaudia - 02 Mar 2009 04:31
:
Przyznam, że niedawno znałazłam podobną informację, tyle że trochę uboższą, ale nie zgadzało mi się to z programem tv i nic na ten temat więcej nie znalazłam. A jednak!

A mógłby ktoś napisać jakie piosenki Pani Edyta tam śpiewała?
Gwiazdka - 02 Mar 2009 05:53
:
"Spóźniłam się na mój ślub", "Róże", "Cyrk", "Zawitaj do nas właściwy wietrze", "Echo", "Zamiast", "Ty tul mnie", "Czekaj no Higginszczaku" :) ))))
Klaudia - 02 Mar 2009 06:18
:
Oooo!!! Super!! Takie nagrania!! Jejku to trzeba nagrać!! To musi być piękne!! :D
Agnieszka eF - 02 Mar 2009 08:33
:
jak dobrze, że to weekend. akurat będę u brata, a on ma TVP Kultura. :D
Dorota (DD) - 21 Mar 2009 11:06
: Temat postu: Edyta Geppert dziś w TVP Kultura
Witam :)

Oto jaką informację znalazłam przed chwilą

"Sobota 21.03.2009, g. 19:00, TVP Kultura
"Mój teatr piosenki z musicali prezentuje Edyta Geppert", 35 minut, Polska 1985
Piosenki z musicali prezentuje polska piosenkarka Edyta Geppert. Akompaniują: Włodzimierz Korcz i Włodzimierz Nahorny".

Pozdrawiam
:)
Małgorzata - 21 Mar 2009 09:18
:
Niestety dzisiaj nie mogłam obejrzeć, ale znam ten program. Moja ulubiona kreacja to p. Edyta na wzór Marleny Dietrich, kabaretowo, stylowo w dawnym klimacie. No i to były czasy, kiedy p. Edyta nie tylko na czarno i też dobrze, wyraziście.
Tak sobie myślę, że warto wrócić do tamtych piosenek podczas koncertów.
Anonymous - 21 Mar 2009 11:27
:
Nie kryję mojego wielkiego wzruszenia i radości po obejrzeniu i wysłuchaniu tego archiwalnego spektaklu, który miałem okazję już obejrzeć, ale mając wówczas 8 lat. Dziś oglądałem i słuchałem zupełnie inaczej.

Wspaniałe jest, że to nagranie to nie poszło w niepamięć. Program G. Wasowskiego i W. Manna daje na szczęście tę gwarancję, że możemy doczekać się emisji dawnych, zapomnianych nagrań, w tym także Pani Edyty Geppert, która - jak mało kto - zasługuje, by być obecną w publicznej telewizji.

Pozdrawiam,
MZ.
Kayo - 22 Mar 2009 06:59
:
Muszę przyznać... Takiej Pani Edyty jeszcze nie widziałam, ale piosenki i wykonanie super :) Myślę, że raz jeszcze potwierdzone zostało stwierdzenie, że Pani Edyta jest w stanie zaśpiewać dosłownie wszystko. Dzięki :)
Paweł Gabriel - 23 Mar 2009 12:45
:
Czystą i niczym niezmąconą przyjemność zafundowała nam TVP Kultura przedstawiając program z piosenkami Edyty Geppert w ten sobotni wieczór. Weekendowy dzień i wreszcie chrześcijańska pora emisji, żadnego pośpiechu i nerwówki. Korcz, Nahorny, Edyta Geppert i wspaniały musicalowy repertuar. Tyle różnych twarzy i kreacji. A to, że niektóre z nich odbiegały znacznie, od wizerunku do którego pani Edyta zdążyła mnie przyzwyczaić to tylko mój zysk i jeszcze większa przyjemność ujrzenia Jej w ferii niespotykanych na co dzień masek i kolorów. Fantastyczny program. Tym razem archiwistom TVP Kultura stawiam szóstkę i proszę o więcej. Pozdrawiam wszystkich. Gabriel.
nesicha - 23 Mar 2009 03:33
:
Mi opadla i rozstrzaskala sie o podloge szczeka, ktorej pozbierac dlugo nie moglam,a moze i nie chcialam. Siedzialam w odleglosci doslownie 2cm od telewizora i nasycalam zmysly tym na co dlugo,dlugo czekalam. EG jest genialna,a "taka" roznorodnosc - nie tylko przeciez repertuarowa,ale i wizerunkowa rozlozyla mnie na czesci pierwsze w sposob totalny - magia.
A dodatkowo uradowal fakt,ze wyciagniete to zostalo z lochu przez "Gunia" i "Mania",mych ulubionych.
Paweł Gabriel - 06 Kwi 2009 09:04
:
Jeżeli pozwolicie, to jeszcze raz wrócę do pytania, które zadała Paulka 4 stycznia Br., mianowicie:
Paulka162 napisał/a:
Mam pytania, które nie dają mi żyć od świąt. Oglądałam jakieś nagrania, słuchałam starszych piosenek i pojawiło mi się parę niewiadomych.
Z jakich musicali pochodzą piosenki wchodzące w skład programu "Mój teatr"? "Czekaj no Higgińszczaku" z My fair lady, tak? A reszta: Ty tul mnie, Róże, Echo i inne?
Jeżeli chodzi o piosenki musicalowe " Z zagranicy" to jakoś sobie poradzę, gorzej z twórczością rodzimych autorów. Pozdrawiam. Gabriel.
Paweł Gabriel - 22 Kwi 2009 06:09
:
Jeśli ktoś ma chwilkę czasu i ochoty na lekturę moich ustaleń, to podaję kilka informacji o wiadomym programie głównie jednak odnoszących się do zagranicznych autorów zawartych w jego treści.

1. Spóźniłam się na mój ślub - sł. Wojciech Młynarski, muz. Jerzy Derfel; ???
2. Czekaj no, Higgińszczaku - sł. polskie Janusz Minkiewicz, muz. Frederic Loewe;
Piosenka z musicalu: My Fair Lady, Utwór: Just You Wait
Zaintrygowała mnie w przypadku tej piosenki rozbieżność autorów tekstu, pomiędzy tymi z napisów końcowych programu telewizyjnego, a tymi podanymi w nagłówku na stronie: http://egeppert.com/dysko/texty1/1.html .Mianowicie, w napisach końcowych widnieje nazwisko Pana Antoniego Marianowicza, zaś na stronie internetowej Edyty Geppert, no i oczywiście odwrotnej strony płyty analogowej nazwisko Janusza Minkiewicza. Sprawę wyjaśniła wizyta na stronie http://www.marianowicz.pl/twor.htm ,gdzie w rozdziale Przekłady, adaptacje, twórczość własna- sceniczne pod numerkiem 12 odnajdujemy taki wpis: My Fair Lady, musical w 2 aktach, libretto wg sztuki G.B. Shawa, Pygmalion: A.J. Lerner, przekł. tekstów piosenek: AM, J. Minkiewicz, muzyka F. Loewe, Teatr Muzyczny Poznań 1964.
3. Cyrk - sł. Jadwiga Majerówna, muz. Wojciech Głuch; ???
4. Ty, tul mnie - sł. Andrzej Strzelecki, muz. Fats Waller;
W oryginale utwór nazywa się „Squeeze Me” - (Clarence Williams / Fats Waller). Materiały video z interpretacją tej kompozycji, które znalazłem na youtube to „mały pikuś” z tym co z tą piosenką zrobiła Pani Edyta. Nie będę dalej kontynuował tego wątku, kto ma uszy i choć jedno oko sprawne, ten wie, o co mi chodzi.
5. Róże - sł. Julian Tuwim, muz. Włodzimierz Nahorny; Wiadomo Tuwim, wiadomo „Kwiaty polskie” i co dalej?
6. Echo - sł. Wojciech Młynarski, muz. Harvey Schmidt;
Oryginalny tytuł piosenki: „Try to remember” z musicalu The Fantasticks Harveya Schmidta i słowami Toma Jonesa. W mojej prywatnej opinii polski tekst Wojciecha Młynarskiego bije na głowę angielski oryginał Pana Jonesa, a interpretacja Pani Edyty to dla mnie absolutna szpica światowych wykonań tego utworu. A śpiewały go praktycznie wszystkie wielkie Damy światowego musicalu i Panowie również. Na youtube znajdziecie setki najprzeróżniejszych wariantów i brzmień tej kompozycji. Dla dociekliwych stronka poświęcona piosence http://en.wikipedia.org/wiki/Try_to_Remember
7. Psie smutki - sł. Jan Brzechwa, muz. Andrzej Korzyński; - Tu wszystko jasne.
8. Nie przejmuj się - sł. polskie Andrzej Zaorski, muz. George Gershwin;
Oryginalny tytuł: “It Ain't Necessarily So” z opery Porgy and Bess z muzyką Georga Gershwina, autorem libretta był starszy brat Georga, Ira Gershwin. Dla zainteresowanych różne wykonania tej kompozycji na stronie: http://www.youtube.com/re...%E2%80%9D+&aq=f
9. Zawitaj do nas właściwy wietrze - sł. Andrzej Strzelecki, muz. Wojciech Głuch. ???

Pozdrawiam Wszystkich. Gabriel.
Paulka162 - 22 Kwi 2009 08:25
:
:shock: Zrobił Pan kawał niezłej roboty! Dziękuję! :grin:
Gwiazdka - 22 Kwi 2009 08:39
:
Suuuper!!! Wielkie dzięki !!!
Paweł Gabriel - 24 Paź 2010 01:53
:
Tym razem w TVP Polonia!
Mój Teatr. Piosenki z musicali prezentuje Edyta Geppert
5:30 TVP Polonia czwartek, 28 października 2010

koncert, Polska, 1985 czas trwania: 34 min

Piosenki z musicali prezentuje polska piosenkarka Edyta Geppert. Akompaniują jej dwaj wybitni muzycy: Włodzimierz Korcz i Włodzimierz Nahorny.
Pozdrowienia dla Wszystkich.
Gosia1230 - 24 Paź 2010 04:35
:
Dziękuję za informacje, Panie Gabrielu!
Jeszcze nigdy nie miałam okazji tego obejrzeć!
Pozdrawiam!
Anonymous - 05 Lis 2010 03:45
: Temat postu: 8 listopada - godz. 13:30 w TVP Kultura
8 listopada 2010, godz. 13:30, TVP Kultura

"MÓJ TEATR" Piosenki z musicali prezentuje Edyta Geppert.
Fado - 05 Lis 2010 09:32
:
JUTRO, sobota 6 listopada 2010, godz. 19:00, TVP Kultura

"MÓJ TEATR" Piosenki z musicali prezentuje Edyta Geppert.

Ależ się cieszę. :)
Anonymous - 06 Lis 2010 01:01
:
Niesamowite!!! Zaczynam na nowo wierzyć, że TVP staje się wreszcie telewizją publiczną, a nie jest już PISowską tubą i prezentuje wreszcie ważne rzeczy. Wierzę też, że teraz Edyta Geppert będzie gościła na naszych ekranach domowych częściej, niż dotąd.