Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach
wpisz swój adres email: 
Dodaj adres do ulubionych
 • 25 listopada 2002 Edyta Geppert była gościem programu "Kawa czy Herbata"
  w TVP 1.

 • 23 listopada 2002 Edyta Geppert wzięła udział w programie "Promenada sukcesu" w telewizji Polsat.

 • 28 października 2002 w rozgłośniach radiowych w całej Polsce odbyła się premiera pierwszego singla promującego nową płytę Edyty Geppert "Wierzę piosence", której premiera odbyła się 18 listopada br. Na singlu znajduje się piosenka "Cień księżyca" z tekstem Jana Kazimierza Siwka i muzyką Włodzimierza Korcza.

 • 19 sierpnia 2002 Edyta Geppert była gościem audycji "Lato z Radiem". Przy tej okazji na antenie zostały zaprezentowane m.in. nowe piosenki: "Cień księżyca" i "To się nie sprzeda Pani Geppert".

 • W lipcu 2002 Edyta Geppert zakończyła nagrania piosenek, które ukażą się na Jej nowej płycie zatytułowanej "Wierzę piosence". Piosenki do słów m.in.: Marka Dagnana, Jana Kazimierza Siwka, Andrzeja Bianusza, Asji Łamtiuginy, Jacka Cygana i Jadwigi Has, skomponowali m.in.: Włodzimierz Korcz, Andrzej Rybiński, Seweryn Krajewski, Tadeusz Woźniak, Roger Candy i Roman Orłow. Być może na płycie znajdzie się również utwór promujący film Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości" - "Na Krakowskim czy w Nohant" z muzyką Fryderyka Chopina (walca a-moll KK IVb nr 11 opracował Piotr Rubik) i słowami Wojciecha Młynarskiego. Płyta ukaże się w listopadzie br.

 • W sobotę, 8 czerwca 2002, byliśmy na koncercie Edyty Geppert w Filharmonii Lubelskiej. A jak było?

  Było tak, że... Że brakuje słów, by to wyrazić. Było tak, że po koncercie ktoś
  z widowni poszedł do garderoby i, odstawszy swoje w kolejce, zapytał drżącym głosem: "Pani Edyto, czy... czy mogę panią ucałować?" Od "Nie pytaj mnie o drogę" aż po zaśpiewaną jako ostatni bis piosenkę "Poeci nie zjawiają się przypadkiem" - nic nie działo się przypadkiem, nawet czerwona poświata objęła muzyków dokładnie w tej chwili, kiedy ze sceny popłynęły słowa "gitara duszę swoją ma".

  Recital, spięty w klamry dwóch wersji "Mojego królestwa", otworzyły utwory stosunkowo nowe, tzn. znane bywalcom koncertów Edyty Geppert, ale w Lublinie zaśpiewane po raz pierwszy, m.in. "Niewysłowiona" (sł. J.K.Siwek, muz. S.Krajewski) i "Dzień pierwszy" (sł. J.Nohawica, muz. A.Rybiński) - piosenki, które mają się znaleźć na nowej płycie Artystki. Potem ze stworzonej z niezwykłym estradowym kunsztem krainy piosenki, żartobliwej i nieco frywolnej, przenieśliśmy się w świat zadumy i refleksji. Piękną i znaną nawet osobom będącym na koncercie Edyty Geppert po raz pierwszy, piosenkę "Zamiast" M.Czapińskiej i W.Korcza powitały wprawdzie niezbyt pasujące do jej nastroju oklaski, kolejne utwory widownia przyjęła już jednak z należytym skupieniem. Usłyszeliśmy piosenki, o jakich można marzyć: "Zdradzonym i bezbronnym" (sł. M.Dagnan, muz. S.Krajewski), "Landrynki" (sł. Patrycja Tomczak, muz. Henryk Alber) "Śpij, bajki śnij", "Wolność" (obie autorstwa M.Grechuty), "Sen o życiu" (M.Dagnana i A.Rybińskiego i), "Nie żałuję" (A.Osieckiej i S.Krajewskiego), "Zaśpiewaj mi piosenkę" (sł. pol. J.Cygan muz. trad. w oprac. L.Kozłowskiego,).

  Tak się już jakoś przyjęło, że koncert Edyty Geppert nie może się skończyć, dopóki publiczność nie usłyszy "Och życie, kocham cię nad życie". Tak było i tym razem. Oklaski nie umilkły jednak po piosence W.Młynarskiego i W.Korcza. Dzięki temu zabrzmiały jeszcze: "Polskie życie", moje ukochane "Nie jest źle" i, na zakończenie, "Poeci nie zjawiają się przypadkiem". Potem światła rampy zgasły, muzycy złożyli swoje instrumenty, scena opustoszała, a echo tego, co słyszeliśmy wciąż trwało w nas: kiedy szliśmy do garderoby, rozmawialiśmy z Artystką, wracaliśmy do domu przez ciemne miasto... I teraz jeszcze słyszymy to, co niewysłowione.

  Koncert wyreżyserował i prowadził Piotr Loretz. Edycie Geppert towarzyszył zespół w składzie: Henryk Alber - gitara, Tomasz Bajerski - instrumenty klawiszowe, Bartek Serafinowicz - gitara basowa, Jerzy Szarecki - trąbka.

  /ert


 • 3 lutego 2002 w Programie 1 Polskiego Radia odbyła się premiera piosenki
  "Na Krakowskim czy w Nohant".

 • Edyta Geppert nagrała utwór promujący film "Chopin. Pragnienie Miłości". Premiera teledysku do tej piosenki miała miejsce 4 lutego 2002.
  Szczegóły na stronach:
  Zdjęcia z planu teledysku
  www.vipnews.pl
  www.onet.pl

 • Edyta Geppert zachwyciła dyplomatów EXPO. Na bankiecie promującym kandydaturę Wrocławia śpiewała po francusku, angielsku i hiszpańsku. Recital odbył się w ambasadzie RP w Paryżu 24 stycznia 2002. Więcej na stronie:
  http://www.slowopolskie.pl/

<< 1 2 3 4 5